Proiectant inginer mecanic

Oraș : Sibiu
Departament / industrie : Inginerie
Tip angajare : Full time

Responsabilități

  • Creeaza si modifica modelele (3D) si desenele (2D) clientilor
  • Asigura respectarea normelor si instructiunilor
  • Creeaza desenele de detaliu pentru executie
  • Ofera consultanta tehnica colegilor din departamentul Vanzari
  • Implementarea proiectelor speciale in alte locatii de productie
  • Respecta termenele limită
  • Îndeplinește poziţia şi obligațiile privind documentația relevantă a departamentului legată de sisteme şi companie sau alte standarde reale, de exemplu ISO, OHSAS, etc
  • Indeplineste si alte responsabilități atribuite de superior/ manager

Profilul candidatului:

  • studii superioare tehnice in profil mecanic,
  • bune abilitati de lucru cu softuri 3D (SolidEdge reprezinta avantaj),
  • experienta in utilizarea unui sistem ERP,
  • cunoasterea limbii engleze la nivel avansat, conversational si tehnic,
  • experienta anterioara pe proiectare mecanica reprezinta un avantaj.
  • cunostinte nivel mediu lb. engleza /germana