Inginer Programator CAD/CAM

Oraș : Sibiu
Departament / industrie : Inginerie
Tip angajare : Full time

Candidatul ideal:

- Studii universitare tehnice (electrotehnică, mecanică, IT) absolvite sau in curs,
- Cunostinte de proiectare,- Cunoasterea unui sistem de operare (ERP).
- Cunostinte programare CNC, Abkant ( Radan CAD/CAM, JETCam, TruTops, SALVAGINI Softwares, etc).
- Cunostinte de limba engleza la nivel avansat,
- Experienta anterioara pe domeniu constituie avantaj.

- Disponibilitate la deplasari ocazionale in celelate locatii Guntner

Descrierea Jobului:

 -Prelucrarea datelor extrase din sistemul ERP

- Pregatirea programelor pentru masinile de debitat tabla dupa un model 3D/DXF etc.

- Pregatirea fiselor tehnice de lucru pentru productie in urma finalizarii programelor

- Pregatirea si testarea programelor atat pe masinile de debitat cat si pentru utilajele de indoire

- Modificarea programelor deja existene in urma unor schimbari de cotare/gabarit/dimensiuni cat si imbuntatirea lor unde este cazul

- Modificari ale oridinelor de productie in sistemul ERP