Inginer Electronist

Oraș : Sibiu
Departament / industrie : Inginerie
Tip angajare : Full time

Descrierea postului:

  • Oferirea de suport la realizarea productiei, testarea si repararea controlerelor electronice.
  • Supervizeaza asamblarea, productia si testarea controlerelor electronice
  • Ofera suport in productie la testarea placutelor electronice (ICT)
  • Analizeaza placile electronice defecte, identifica defectele în circuit si gestioneaza reparatia acestora
  • Întretine sistemele si adaptoarele de testare, participa la interventii in cadrul acestor sisteme
  • Ofera suport tehnic pentru productie
  • Implementeaza modificarile de software si hardware la controlere si la sistemele de testare

Candidatul ideal:

  • Studii superioare în domeniul tehnic (electronica, electronica aplicata, electrotehnica)
  • Cunostinte elemetare în domeniile: masurari electrice, circuite electronice (analogice si digitale), dispozitive (componente electronice);
  • Limba engleza mediu/avansat;
  • Cunostinte de limba germana constituie un avantaj