Inginer Electromecanic

Oraș : Alba Iulia
Departament / industrie : Inginerie
Tip angajare : Full time

Cerințe:

  • Experienta anterioara in domeniul de productie - cunoasterea proceselor tehnologice si a echipamentelor reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte de operare a calculatorului;
  • Sa fie o persoana metodica, riguroasa, capabila sa inteleaga un proces la nivel de flux de productie;

Condiții:

  • Salariu, tichete de masa, bonusuri
  • Oportunitati de invatare constanta

Responsabilități:

  • Coordonarea activitatilor de instalare a echipamentelor industriale:
  • Instalarea mecanica, pneumatica si electrica;
  • Punerea in functiune a echipamentelor:
  • Activitati pre-startup (inspectii statice / dinamice);
  • Troubleshooting (why-why analysis, etc.)
  • Propunere solutii tehnice pentru a remedia eventualele probleme;
  • Creare de schite / concepte folosind AutoCAD pentru a rezolva eventuale probleme sau pt. a imbunatati procesele;
  • Interventii pentru identificarea si remedierea eventualelor defecte la instalatiile de productie;
  • Instruirea operatorilor si personalului angajat in mentenanta, pentru sistemul instalat;