Area Sales Manager

Oraș : Tirgu-mures
Departament / industrie : Vanzari
Tip angajare : Full time

Ne dorim ca viitorul nostru coleg sa fie o persoana cu foarte bune abilitati de vanzare si negociere, cu atitudine orientata catre client, cu abilitati de planificare, organizare, ascultare si intelegere, atent la detalii, cu atentie distributiva si disponibil de a efectua deplasari zilnice pentru atingerea obiectivelor de vanzari.
Constituie un avantaj:
- experienta in domeniul vanzarilor de produse pentru constructii
- studiile superioare tehnice;
- cunostinte de operare PC (MS Office, Internet).

Responsabilitatile tale sunt:

  • prezentarea, promovarea si vanzarea gamei de produse in conformitate cu politicile comerciale ale firmei;
  • administrarea eficienta si dezvoltarea portofoliului actual de clienti din zona de distributie arondata;
  • consilierea clientilor si ofertarea produselor din portofoliul firmei
  • urmarirea derularii corecte a contractelor si incasarilor;
  • monitorizarea concurentei in zona alocata;
  • zonele acoperite sunt TG MURES,COVASNA,HARGHITA,NEAMT

Venind alaturi de noi vei beneficia de:

  • pachet salarial motivant (salariu fix și bonusuri de performanță corelate cu realizarile);
  • Instrumente de top in desfasurarea activitatii
  • mediu de lucru dinamic si profesionist, cu oportunitati de dezvoltare;
  • training-uri operaționale/tehnice.