Agent vânzări dispozitive medicale

Oraș : Sibiu
Departament / industrie : Vanzari
Tip angajare : Full time
Salariu : 3000 lei

Bune abilități de analiză și gândire critică;
Capacitatea de a-si desfasura si organiza activitatea in mod independent.
Capacitatea de a lua decizii și de a reacționa rapid;
Abilități excelente de relationarea si comunicare in vederea crearii retelei de clienti;
Diplomație și capacitatea de a dezvolta relatii profesionale cu tipuri diferite de personalitate;
Permis de conducere valabil- categoria B (fara incidente) si disponibilitate la deplasari;
Focus pe indeplinirea obiectivelor si respectarea termenelor.
Disponibilitatea de a lucra ore suplimentare, când este necesar.
Experiența minimă 3 ani pe o pozitie similara;
Experienta in relatia cu hipermarketuri/ marii retaileri.

Descrierea jobului

Crearea și dezvoltarea de strategii de vânzare pentru a spori dezvoltarea afacerii;
Indeplinirea eficientă și la timp a planurilor de vânzări, în conformitate cu obiectivele, aria alocată;
Identificarea de noi oportunități de vânzare si dezvoltarea retelei de clienti;
Planificarea volumelor de vânzări zilnice / săptămânale / lunare, activități de marketing comercial (inclusiv oferte promoționale) pentru atingerea obiectivelor;
Intocmirea rapoartelor care reflectă activitatea zilnică și a planului de măsuri pentru a corecta neregulile;
Monitorizarea pietei specifice pentru a rămâne la curent cu tendintele din industriue;
Asigurarea dezvoltarii continue a metodelor și tehnicilor de vânzare;
Menținerea și creșterea eficienta a portofoliului de clienți;
Gestionarea ciclului de vânzări;
Negocierea contractelor cu clientii, sugerarea de modificări ale contractelor cu clienții acolo unde este cazul;
Propunerea de campanii personalizate pentru partenerii din portofoliu;