Inspector Resurse Umane - administrare & salarizare

Oraș : Sibiu
Departament / industrie : Resurse umane / Psihologie
Tip angajare : Full time

Cautam o persoana constiincioasa, disciplinata si riguroasa in realizarea sarcinilor, cu bune abilitati de analiza, organizare, atentie la detalii.
Este nevoie de minim un an experienţă în domeniul salarizării şi al administrării de personal si de cunoştinte generale de legislaţia muncii,
Este necesar sa detineti permis de conducere cat. B si sa aveti disponibilitatea de deplasare la punctele de lucru ale companiei.

Descrierea jobului

- intocmirea documentelor de personal pentru angajatii noi, a actelor aditionale pentru modificari contractuale, a deciziilor de incetare a activitatii, suspendare sau revenire;
- operarea in Revisal si transmiterea informatiilor in termenul legal;
- administrarea dosarelor de personal ale angajatilor, in conformitate cu prevederile legale;
- eliberarea de adeverinte si alte documente solicitate de angajatii companiei;
- verificarea si centralizarea pontajelor, a tuturor documentelor legate de evidenta zilnica a angajatilor (concedii de odihna, note de lichidare, concedii medicale);
-calcularea efectiva a salariilor si intocmirea declaratiei 112;
-intocmirea de rapoarte lunare privind costurile salariale si de statistici legate de angajati